Plagosi me thikë kushëririn e tij/ Arrestohet 49-vjeçari në Tiranë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Plagosi me thikë kushëririn e tij/ Arrestohet 49-vjeçari në Tiranë

Një 49-vjeçar në Tiranë është arrestuar nga policia gjatë një konflikti të çastit plagosi me thikë kushëririn e tij.

 

Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e djeshme, ndërsa 49 vjeçari, akuzohet për veprat penale “Plagosja e rëndë me dashje” dhe “Mbajtja pa leje e armëve të ftohta”.

 

Advertisement

39-vjeçari i cili mbeti i dëmtuar ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve dhe jashtë rrezikut për jetën.

 

Plagosi me mjet prerës (thikë), kushëririn e tij, gjatë konfliktit për motive të dobëta mes tyre, kapet dhe vihet në pranga 49-vjeçari. 

 

Advertisement

Sekuestrohet mjeti prerës (thikë).

 

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 2, pas marrjes së njoftimit se në rrugën “Tish Daija”, kishte ndodhur një konflikt gjatë të cilit ishte dëmtuar me mjet prerës një shtetas, kanë organizuar menjëherë punën për kapjen e autorit dhe vënien e tij përpara përgjegjësisë ligjore.  

 

Advertisement

Nga veprimet e shpejta hetimore u bë kapja dhe arrestimi i shtetasit E. Z., 49 vjeç, banues në Tiranë, për veprat penale “Plagosja e rëndë me dashje” dhe “Mbajtja pa leje e armëve të ftohta”. 

 

49-vjeçari, mbrëmjen e djeshme, gjatë një konflikti për motive të dobëta, ka plagosur me mjet prerës kushëririn e tij, shtetasin K. Sh., 31 vjeç, banues në Tiranë, i cili ndodhet në spital, në kujdesin e mjekëve. 

 

Advertisement

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme.

 

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy