Plagosi vëllain me thikë/ Arrestohet 49-vjeçari në Elbasan

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Plagosi vëllain me thikë/ Arrestohet 49-vjeçari në Elbasan

Një 49-vjeçar është arrestuar në Elbasan, pasi akuzohet se plagosi me thikë vëllain  e tij.

 

Policia njofton se ngjarja u regjistrua në në fshatin Bixelle, Elbasan, ku 46-vjeçari u qëllua me thikë pas një konflikti të çastit.

 

Advertisement

46-vjeçari ndodhet në kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

 

Elbasan/Plagosi me mjet prerës (thikë), vëllanë e tij, pas një konflikti të çastit për motive të dobëta, në banesë, falë reagimit të menjëhershëm të shërbimeve të Policisë, kapet dhe vihet në pranga 49-vjeçari.

 

Advertisement

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Elbasan, menjëherë pas marrjes së njoftimit se në fshatin Bixelle, Elbasan, një shtetas ishte plagosur me mjet perës (thikë), kanë organizuar punën për zbardhjen e rrethanave të këtij rasti, identifikimin dhe kapjen e autorit.  

 

Si rezultat i veprimeve të shpejta dhe profesionale nga Policia, u identifikua, u kap dhe u arrestua në flagrancë shtetasi K. K., 49 vjeç, banues në fshatin Bixelle, Elbasan, pasi dyshohet se mbrëmjen e djeshme, në banesën e tij, në fshatin Bixelle, pas një konflikti të çastit, për motive të dobëta, ka dëmtuar me mjet prerës (thikë), vallanë e tij, shtetasin A. K., 46 vjeç. 

 

Advertisement

46-vjeçari ndodhet në kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën. 

 

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Elbasan, për veprime të mëtejshme.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy