Plani për ekzekutimin e Ervis Martinajt, dy shtetas dhe një vajzë “shitën” informacion

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Plani për ekzekutimin e Ervis Martinajt, dy shtetas dhe një vajzë “shitën” informacion

Prokuroria e Tiranes dergoi per gjykim tre persona, te cilet akuzohen se krijuan kushte dhe ndihmuan ne planin e ekzekutimit te Ervis Martinajt, tre vjet me pare.

Sipas akuzes, Ardjan Ahmeti, Dejvison Serjani dhe nje vajze, i dhane informacion Leonard Dukes dhe Fatmir Hysenit. Keta te dy kerkonin qe t’i benin nje atentat martinajt, jashte shtetit.

Advertisement

Madje Duka dhe Hyseni kishin ofruar edhe mijera euro, ne kembim te te dhenave te sigurta per levizjet e shenjestres se tyre.

Por ne fund, Leonard Duka dhe Fatmir Hyseni nuk arriten ta realizonin dot planin e tyre e per pasoje moren hak tek shoku i tij, Santiago Malko.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy