Raporti i Dick Marty/ Rama: Nuk ka asnjë provë! Do reagojmë shumë fortë…

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Raporti i Dick Marty/ Rama: Nuk ka asnjë provë! Do reagojmë shumë fortë…

Kryeministri Edi Rama është shprehur se do të shkojë vetë personalisht në Këshillin e Europës për të vërtetuar se raporti i Dick Marty nuk është i bazuar në fakte.

Rama theskoi se do reagojnë shumë fort, jo vetëm më fjalë por edhe me akte.

Advertisement

“Do shkoj dhe unë personalisht për të ngritur çështjen atje, që t’i kërkojmë Kie që të distancohet nga raporti i Dick Marty se nuk ka asnjë provë, nuk është gjetur asnjë gjurmë mes organeve të trupit dhe të UÇK. Do reagojmë shumë fortë, jo vetëm me llafe, por edhe me akte”, tha Rama.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy