Bëni Like Struga.info në Facebook


Sërish protestë te Ambasada serbe/ Qytetarët kërkojnë t’i jepet fund trazirave në veri të Kosovës

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Sërish protestë te Ambasada serbe/ Qytetarët kërkojnë t’i jepet fund trazirave në veri të Kosovës

Vazhdojnë protestat në mbështetje të kosovës pas tensioneve të krijuara në veri.

 

 

Dhjetëra qytetarë dhe aktivistë janë grumbulluar sërish këtë të enjte përpara ambasadës serbe në tiranë. Ata kanë kërkuar t’i jepen fund trazirave dhe të hiqen barrikadat.

Advertisement

 

 

Me pankarta në duar protestuesit thanë se serbia po nxit luftë.

 

Advertisement

 

Aktivistët u shprehën të vendosur për vazhdimin e tubimeve edhe gjatë ditëve në vijim.

 

 

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy