Shpërthen granata e vjetër, plagosen rëndë tre persona

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Shpërthen granata e vjetër, plagosen rëndë tre persona

Plagosen tre persona nga shperthimi i nje granate te vjeter ne Prrenjas.

Ngjarja e rende ka ndodhur ne fshatin Kakavec.

Tre personat jane derguar ne spital me demtime nga gjymtyret e poshtme.

“Në fshatin Kakavec, bashkia Prrenjas, rreth orës 12:00, shtetasi O. E. dhe shtetaset Y. B. dhe D. B., duke punuar tokën me bel, aksidentalisht ka shpërthyer dyshohet një granatë e vjetër dhe për pasojë, këta shtetas janë plagosur në gjymtyrët e poshtme, janë transportuar menjëherë në spital dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën.Në momentin e shpërthimit të granatës, kanë qenë duke punuar edhe 2 vëllezërit, bashkëshortët e shtetaseve të mësipërme, të cilët nuk kanë pësuar dëmtime.”, sqaron policia.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy