Shqipëria mundet nga Polonia, skuadra e Lewandowskit “turpëron” mbrojtjen kuqezi

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Shqipëria mundet nga Polonia, skuadra e Lewandowskit “turpëron” mbrojtjen kuqezi

Kombëtarja shqiptare është mundur 4-1 nga Polonia në ndeshjen e vlefshme për kualifikueset e botërorit Katar 2022.

Në pjesën e pare, kuqezinjtë luajtën mirë duke i lënë shumë pak hapësira kundërshtarit edhe pse  të parët që kaluan në avanatazh ishin polakët me yllin e skuadrës Robert Lewandowski.

Advertisement

Megjithatë kuqezinjë u kundërpërgjigjën me Sokol Cikalleshin që vendosi dhe një herë baraspeshën në fushë.

Por në momentin më të mirë skuadra e Rejës u ndëshkua nga Buksa duke mbyllur pjesën e parë në disavantazh.

Advertisement

Përfaqësuesja kuqezi mori dhe goditjen përfundimatre nga Krishoviak dhe Lineti në pjesën e dytë që hipotekoi fitoren 4-1 për Poloninë

Aktualisht, Shqipëria ndodhet në kuotën e 6 pikëve dhe pozicionohet e katërta në grupin I pas 4 ndeshjesh.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy