Shtrëngata dhe stuhi, parashikimi i motit për sot

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Shtrëngata dhe stuhi, parashikimi i motit për sot

Këtë të hënë, moti parashikohet me vranësira të dendura, si dhe reshje shiu të vazhdueshme.

Reshjet do të jenë kryesisht me intensitet mesatar në formën e shtrëngatave. Por në orët e para të 24-orëshit deri në orët e mesditës në zonën e jug – jugperëndimit reshjet me intensitet deri të lartë në formën e rrebesheve dhe stuhive.

Advertisement

Në relievet malore mbi 300metër parashikohen edhe reshje dëbore me intensitet mesatar të cilat zgjasin deri në orët e para të mëngjesit të ditës së Martë.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy