Shuarja e Liljana Cingut, Veliaj: Ngushëllime të ndjera për familjen e mbretëreshës së valleve shqiptare

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Shuarja e Liljana Cingut, Veliaj: Ngushëllime të ndjera për familjen e mbretëreshës së valleve shqiptare

Valltarja e njohur e Ansamblit Kombëtar të Këngëve dhe Valleve Popullore, Liljana Cingu, është ndarë sot nga jeta në moshën 74-vjeçare.

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj përmes një postimi në rrjetet sociale shpreh ngushëllimet e përzemërta për familjarët e valltares.

Me hidhërim të thellë mësova për ndarjen nga jeta të mbretëreshës së valleve shqiptare, Lili Cingu.

Ngushëllime të ndjera familjes! ”, shkruan Veliaj në Facebook.

Advertisement

Liljana Cingun, ishte një nga valltaret e para shqiptare, por edhe pse u shkëput nga Ansambli i Këngëve dhe Valleve Popullore prej vitit 1997, ajo nuk hoqi dorë kurrë nga skena./vizionplus.tv

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy