Sulmi nga Irani/ Rikthehet në funskion të plotë sistemi TIMS në Portin e Vlorës

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Sulmi nga Irani/ Rikthehet në funskion të plotë sistemi TIMS në Portin e Vlorës

Është ritkhyer në normalitet sistemi TIMS edhe në pikën kufitare të portit të Vlorës.

Vetëm pak momente më parë në funksion të plotë u rikthye edhe në Portin e Durrësit.

Advertisement

Sistemi TIMS u mbyll nga autoritetet pas një sulmi të paprecedentë kibernetik nga Irani dy ditë më parë.

Në të gjitha pikat kufitare ouna vijoi për orë me rradhë manualisht, gjë e cila shkaktoi vonesa dhe rradhë të gjata për të gjithë udhëtarët.

Advertisement

Kryeministri Rama konirmoi më herët se nuk është dëmtuar dhe nuk ka rrjedhjeve të të dhënave të rëndësishme nga sulmi i fundit.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy