Të akuzuar për vrasje dhe drogë/ Zbardhen detaje të reja nga arrestimi i Breçanit dhe djalit të tij

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Të akuzuar për vrasje dhe drogë/ Zbardhen detaje të reja nga arrestimi i Breçanit dhe djalit të tij

Detaje të reja janë zbardhur nga arrestimi i Erzen Breçanit dhe personave të tjerë. Në pranga ka rënë djali i madh i Breçanit, i cili akuzohet për trafik droge dhe pastrim parash. Ndërsa ish- zyrtari i lartë i policisë akuzohet për pastrim parash dhe përkrahje e autorit të krimit. Urdhër arrestet mësohet se janë lëshuar nga prokurori i SPAK, Vladimir Mara pas zbulimit të disa komunikimeve në aplikacionin skyecc.

 

Akuzat për 11 të ndaluarit janë pastrim parash, grup i strukturuar kriminal, trafik droge, sigurim kushtet për të kryer vrasje, shpërdorim detyre dhe përkrahje e autorit të krimit.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy