Temperatura “përvëluese”, parashikimi i motit për ditën e sotme

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Temperatura “përvëluese”, parashikimi i motit për ditën e sotme

Fundjava pritet të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të qendrueshme dhe të nxehta.

Moti parashikohet të jetë kryesisht i kthjellët e vranësira të pakta kalimtare përgjatë relieveve malore në orët e mesditës.

Era parashikohet të jetë nga veriperëndimi-jugperëndimi me shpejtësi mesatare deri në 7m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore fiton shpejtësi deri në 10m/sek.

Valëzimi në dete pritet të jetë i forcës 2-3 ballë./vizionplus.tv

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy