Tensione në qendrën e numërimit/ Gara “kokë më kokë” për Himarën, PS kryeson me pak vota

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Tensione në qendrën e numërimit/ Gara “kokë më kokë” për Himarën, PS kryeson me pak vota

Procesi i numërimit të votave për Himarën është shoqëruar me tensione. Raportohet se një konflikt çast është regjistruar mes përfaqësuesve të koalicionit “Bashkë Fitojmë” dhe kundërshtarëve nga Partia Socialiste.

 

Megjithatë, konflikti është shuar dhe situata i është rikthyer normalitetit.

 

Advertisement

Nga ana tjetër, gara mes Fredi Belerit të opozitës dhe Jorgo Goros nga PS sa vjen e ngushtohet.

 

Ky i fundit kryeson me vetëm 40 vota, ndërsa kanë mbetur 4 kuti pa numëruar, që i përkasin zonës së Vunoit, ndërsa Dhërmiu është në proces.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy