Transportonte emigrantë dhe iu merrte deri në 1 mijë euro, në pranga 28-vjeçari

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Transportonte emigrantë dhe iu merrte deri në 1 mijë euro, në pranga 28-vjeçari

Një 28-vjeçar është në pranga nga Policia e Korçës, pasi u kap duke transportuar emigrantë të paligjshëm.

 

I riu, i identifikuar si Selami Zyberi do të transportonte 25 shtetas të huaj përtej kufirit në mënyrë ilegale. Ai do të paguhej nga emigrantët me shumë parash që varionin nga 300 deri në 1 mijë euro për person.

 

Advertisement

Policia ka sekuestruar automjeti furgon, një aparat celular dhe paratë.

 

Ndalimi i tij u bë në aksin rrugor “Qafë Plloçë-Qukës”, pranë fshatit Golik, Pogradec.

 

Advertisement

Fillimisht ai nuk i është bindur urdhrit të policisë për të ndaluar, por uniformat blu kanë mundur ta neutralizojnë.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy