Vështirësi për të verifikuar qytetarët/ Sistemi TIMS pjesërisht funksional në Portin e Vlorës

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Vështirësi për të verifikuar qytetarët/ Sistemi TIMS pjesërisht funksional në Portin e Vlorës

Sistemi TIMS, përveç Kapshticës dhe Qafë Thanës, nuk është kthyer me funksionim të plotë as në Portin e Vlorës.

Burime të sigurta për Vizion Plus, bëjnë me dije se shërbimi ofrohet vetëm për pasagjerët e trageteve.

Advertisement

Duke qenë se funksionimi nuk është i plotë, nuk mund të identifikohet nëse një person është në kërkim apo jo.

Verifikimi në kufi është mjaft i dobët, ndërsa po punohet për rikthimin e plotë të funksionimit të sistemit TIMS.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy