Video/ Momentet e para pas vrasjes së Edmond Gosës, autori largohet me vrap

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Video/ Momentet e para pas vrasjes së Edmond Gosës, autori largohet me vrap

Ky është momenti kur Habib Rexha largohet me vrap nga vendngjarja, ku ekzekutoi me një plumb të vetëm në kokë Edmond Gosën.

 

Siç dallohet në videon e siguruar, autori mban ende në dorë armën e krimit dhe një qesë, ndërsa vrapon i tensionuar drejt automjetit të tij.

 

Advertisement

Këtë të fundit ai e kishte parkuar rreth 200 metra larg skenës së krimit, ndërsa e përdori për t’u arratisur. Këtë të mërkurë policia ka mundur të sekuestrojë automjetin dhe armën e krimit, ndërsa autori u vetëdorëzua në polici duke pranuar autorësinë e vrasjes.

 

Ky krim është vazhdimësi i vrasjes së dyfishtë që tronditi Kavajën në muajin mars.

 

Advertisement

Vëllai i autorit dhe vëllai i viktimës pas një konflikti banal qëlluan për vdekje njëri-tjetrin.

 

Ndonëse të dy autorët ndërruan jetë, kjo nuk ka mjaftuar për Habib Rexhën, duke kërkuar të marrë hak për vrasjen e të vëllait.

 

Advertisement

 

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy