Bëni Like Struga.info në Facebook


Vrasja e 4 personave në 21 janar/ Ulsi Manja dorëzon në SPAK kallëzimin për Berishën, Bashën dhe Prendin

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Vrasja e 4 personave në 21 janar/ Ulsi Manja dorëzon në SPAK kallëzimin për Berishën, Bashën dhe Prendin

Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja dorëzon në SPAK kallëzimin për 21 janarin.

 

Ashtu edhe siç e ka paralajmëruar më herët, Manja kallëzoi sot zyrtarisht Sali Berisha, në cilësinë e ish-kryeministrit,  Lulzim Basha ish- ministër i Brendshëm, dhe Ndrea Prendi ish- komandat i Gardës.

 

Advertisement

Dy janë akuzat që ngrien ndaj tyre, “Vrasje në rrethana të tjera cilësuese” dhe “Shpërdorim detyre”, parashikuar në  nenin 79 dhe 248 të Kosit Penal.

 

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy