Vrasja e 51-vjeçarit në Shkodër/ Policia identifikon autorin, kushëriri i viktimës

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Vrasja e 51-vjeçarit në Shkodër/ Policia identifikon autorin, kushëriri i viktimës

Policia e Shkodrës ka mundur të identifikojë autorit e vrasjes së, 51-vjeçarit, Petrit Vukansi, mesditen e kësaj së marte. Policia njofton se është vënë në ndjekje të autorit dhe ka ngritur pika kontrolli. Ky i fundit mësohet se ishte dhe kushëriri i viktimës.

 

“Falë reagimit në kohë të Policisë dhe veprimeve të shpejta profesionale hetimore, është bërë i mundur identifikimi i autorit të dyshuar të vrasjes së shtetasit P. V.

 

Advertisement

Shërbimet e Policisë janë vënë në ndjekje të autorit të dyshuar, shtetasit L. V., i cili dyshohet se ka vrarë me armë zjarri automatik shtetasin P. V”, thuhet në njoftim.

 

Petrit Vukansi u vra në banesën e tij, ndërsa mësohet se kishte vetëm një muaj që ishte kthyer nga Anglia. Ende nuk dihen shkaqet e ngjarjes së rëndë.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy