Vrasja e Pjerin Xhuvanit para zgjedhjeve; pranga Donald Zanes, akuzohet se gënjeu në gjyq

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Vrasja e Pjerin Xhuvanit para zgjedhjeve; pranga Donald Zanes, akuzohet se gënjeu në gjyq

Donald Zane, një nga personat që ka dëshmuar në gjyq për vrasjen e Pjerin Xhuvanit është vënë në pranga.

 

Mësohet se Zane është arrestuar një ditë më parë në sallën e gjyqit pasi dyshohet se ka dhënë dëshmi të rremë.

 

Advertisement

Donald Zane është shok i ngushtë i Mehmet Grecës dhe ndodhej në të njëjtën makinë me të, kur Greca u ndalua nga Struktura e Mbrojtjes së VotëS, grup i ngritur nga Partia Demokratike, ku bënte pjesë dhe i pandehuri Arbër Paplekaj.

 

Kujtojmë se me herët është arrestuar dhe një tjetër dëshmitar.

 

Advertisement

Bëhet fjalë për Miles Kurtin, i cili akuzohet se ka dhënë deklarata kontradiktore me synim pengimin e hetimeve nga gjykata, ndaj është vendosur dhe masa e arrestit për të.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy