Zjarri i frikshëm në Kalimash/ Meta: Kalimi në Tunel i sigurtë, tani të mbrojmë banesat nga flakët

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Zjarri i frikshëm në Kalimash/ Meta: Kalimi në Tunel i sigurtë, tani të mbrojmë banesat nga flakët

Angazhimi i madh i zjarrëfikêsve dhe ushtarëve nga Shqiperia dhe Kosova beri te mundur lokalizimin dhe mos depertimin e zjarrit ne zonen e Tunelit te Kalimashit, ndonese situata ende nuk eshte e mire.

Vete Presidenti Meta qe udhetoi ne Kalimash ne oret e para te mengjesit per te ndjekur nga afer operacionin e perbashket te zjarrefikesve per te shuar flaket, beri te ditur ne nje njoftim per mediat se tuneli i Kalimashit eshte plotësisht i kalueshëm dhe i sigurt.

Kreu i Shtetit tha se vazhdon puna për të mbrojtur tunelin, e se do te behet një operacion me më shumë forca për të fikur zjarret në të gjithë malin e Rrunjës, për të mbrojtur jetët njerëzore dhe banesat e Shëmrisë.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy