Shqipëria marrëveshje me kompaninë turke për të marrë vaksinën kineze

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Shqipëria pritet që të marrë vaksina kineze.

Sipas marrëveshjes së botuar në fletoren zyrtare, qeveria shqiptare është dakordësuar me distributorin turk “Keymen Ilaç Sanayi ve ticaret” A.Ş., sipas të cilës vendi ynë do të përfitojë vaksinat kundër COVID, të prodhuara në Kinë.

Marrëveshja mban firmën e ministres së Shëndetësisë Ogerta Manastirliu dhe ministrit të Shtetit për Rindërtimin, Arben Ahmetaj.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy