Artan Imami dhe Sardi bëjnë këngë për pushtetin dhe politikën (video)

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Vitet kalojnë por ajo që nuk ndryshon kurrë, është etja e shumë njerëzve për pushtet. Së fundmi, këngëtari i talentuar Sardi Strugaj, është përpjekur të përcjellë përmes tingujsh pikërisht këtë mesazh.

Në një projekt të bukur artistik ku ndërthuren këndshëm zëri, muzika dhe videoklipi, mesazhi depërton drejtpërdrejtë në zemrën e audiencës.

Në videoklipin e kësaj kënge, shfaqet aktori Artan Imami, i cili përmes interpretimit të tij konkretizon akoma edhe më shumë qëllimin e këngës.

Advertisement

“A të rreh gjithçka që ke dashur në kraharor?”, është pyetja që ngre Sardi Strugaj me vokalin, muzikën dhe tekstin e tij.

Më poshtë po përcjellim projektin e plotë muzikor, i cili padyshim që do të regjistrohet si një tjetër sukses në portofolin artistik të Sardit.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy