Fermerët kanë ankesa për mbetjet, në Ferma VIP mbërrin zarfi me urdhërat e Agait

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Fermerët kanë ankesa për mbetjet, në Ferma VIP mbërrin zarfi me urdhërat e Agait

Pas ankesës së fermerëve për mbetjet, në “Ferma VIP” mbërriti zarfi me urdhërat e Agait.

Në zarfin e lexuar nga Gloria, Agai ka vendosur të dërgojë në fermë disa kosha, për të ndarë mbetjet e riciklueshme dhe ato të pariciklueshme.

Vendimi i Agait u mirëprit nga fermerët, të cilët u shprehen se tani ndihen më të lehtësuar.

“Të dashur fermerë, duke nisur nga dita e sotme deri në fund të qëndrimit tuaj në fermë, mbetjet do të riciklohen. Agai do vendosë në dispozicion kosha përkatës për të gjitha mbetjet; qelq, plastikë, alumin, letër dhe mbetje të tjera shtëpiake. Duhet të jeni të kujdesshëm që të bëni ndarjet e tyre në koshat përkatës. Të gjithë këto për Tokën”, lexoi Gloria. /vizionplus.tv/

Advertisement

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ferma VIP Albania (@fermavip.al)

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy