“Gabrieli është luftëtar”, Kledi Kadiu rrëfehet për sëmundjen e të birit: Më mësoi të marr jetën siç vjen

Pinterest LinkedIn Tumblr +
“Gabrieli është luftëtar”, Kledi Kadiu rrëfehet për sëmundjen e të birit: Më mësoi të marr jetën siç vjen

Që prej lindjes së djalit të tij, Kledi Kadiu ka folur hapur me mbështetësit e tij për një temë të vështirë.Bëhet fjalë për shëndetin e të birit. Gabrieli u diagnostikua me meningoencefalit pak pas lindjes.

I ftuar së fundmi në emisionin “Verissimo” në Itali, Kledi ka folur krenar për të birin.

“Do të jetë sigurisht një rrugëtim i gjatë , por ne jemi të kënaqur. Po bëjmë hapa të vegjël përpara. Gabrieli është i vendosur, një luftëtar , si unë”, vijon koreografi, duke i shpjeguar Silvia Toffanin se si ka ndryshuar jeta e tij pas diagnozës së të birit.

“Ai po më mëson të marr jetën ashtu siç vjen, të përveshë mëngët dhe të shikojë gjithmonë përpara. Është e kotë të fokusohesh në gjëra nga e kaluara që nuk japin rezultat”, është shprehur balerini.

Advertisement

*Meningoencefaliti është një sëmundje që shkaktohet nga një lloj bakteri i veçante (meningoku), i cili prek shtresat mbrojtëse që veshin trurin. Kjo sëmundje shoqërohet me temperaturë, vjellje dhembje të forta koke.
/vizionplus.tv

View this post on Instagram

A post shared by Verissimo (@verissimotv)

Advertisement

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy