Paola Mehmetuka shkëlqen në skenën e “Miss Universe”

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Paola Mehmetuka shkëlqen në skenën e “Miss Universe”

Ngjyrat e flamurit shqiptar u ngjitën në 12 maj në skenën e Miss Universe nga Paola Mehmetuka, e cila debutoi me veshje me elementë kombëtarë.

Veshjet kishin marrë “bekimin” e stilistes së njohur, Enada at’Nikolla dhe Mehmetuka shkëlqeu me një pelerinë të kuqe dhe kostum me gurë, i emërtuar “Mbretëresha e tokës dhe qiejve”.

Advertisement

Kosova u përfaqësua denjësisht nga bukuroshja Blerta Veseli. Gjysmëfinalja e Miss Universe në Miami mbahet me 14 maj.

Më e bukura ndër garueset e Miss Universe zgjidhet më 16 maj. Në datat 8-9 korrik do të transmetohet edhe në “Vizion Plus”.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy