VIDEO/ Rita Ora dhe moderatori flasin shqip gjatë emisionit në Skoci

Pinterest LinkedIn Tumblr +
VIDEO/ Rita Ora dhe moderatori flasin shqip gjatë emisionit në Skoci

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, është surprizuar në një emision radio në Skoci.

Teksa ajo po jepte një intervistë në emisionin e mëngjesit në Capital FM, mësoi se një nga prezantuesit, i quajtur Fat (emri i plotë i së cilit është Fat Brestovci) ishte gjithashtu shqiptar nga Kosova. Ai kishte një mënyrë të veçantë për t’i uruar mirëseardhjen, me një përshëndetje në gjuhën shqipe.

“Mirëngjesi Rita, mirëse erdhe në Capital Breakfast”, iu drejtua ai, ndërsa Rita, pa humbur asnjë moment, iu përgjigj me po aq ngrohtësi në shqip me një “Mirëmëngjesi”.

 

Advertisement
View this post on Instagram

 

A post shared by Capital Scotland (@capitalscotland)

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy