Futboll në kushtet e COVID-19/ Masat në fushë dhe jashtë saj, si u përshtatën futbollistët (fotot)

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Futboll në kushtet e COVID-19/ Masat në fushë dhe jashtë saj, si u përshtatën futbollistët (fotot)

Kategoria Superiore rinisi ditën e sotme, ku u luajtën katër takime, që dhuruan gola dhe emocione. Kishte 84 ditë që futbolli ishte ndërprerë për shkak të pandemisë COVID-19.

Në fushë sot, Federata Shqiptare e Futbollit dhe klubet ishin kujdesur që të respektonin masat e vendosura, për të shmangur infektimin.

Tifozë në shkallët e stadiumit nuk pati, por të paktën ata iu gëzuan faktit që ekipet e zemrës u rikthyen në fushë.

Advertisement

Futbollistët ndërkohë respektuan distancën e sigurisë, mbajtën maska jashtë fushe, ndërkohë që u treguan të matur edhe në festime.

Fotot e mëposhtme tregojnë ato që nuk u panë në stadium me protagonistë lojtarët, si edhe një futboll ndryshe, të ndikuar nga pandemia.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy