Në shkallët e stadiumit, kukulla seksi që zëvendësojnë tifozët që nuk lejohen për shkak të Covid 19

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Klubi i Futbollit të Seulit është përfshirë në polemika këtë fundjavë pasi vendosi në shkallët e stadiumit kukulla plastike që rezultuan të ishin kukulla seksi.

Kampionati i futbollit në korenë e Jugut ka rifilluar tashmë dhe ato luhen me dyer të mbyllura, kështu që FC seul gjeti këtë alternativë për ndeshjen me Gëanju të fituar 1-0, një gjetje që nuk u pëlqye aspak.

Klubi koreanojugor kërkoi menjëherë duke u shprehur për një keqardhje të sinqertë, por edhe specifikoi se ato që u vendosën në stadium ishin manekinë dhe jo kukulla plastike duke cituar vetë prodhuesit e tyre dhe se gjithcka u bë për të krijuar një element argëtimi

Por në deklaratën e tij, klubi nuk qartësoi se përse vendosi t’i drejtohej një kompanie të prodhimit të këtyre kukullave seksi apo se përse thuajse të gjithë këta manekinë në studio kishin pamje femërore.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy