Pas rënies nga kategoria të skuadrës së tyre, tifozët futen në fushë dhe godasin lojtarët (VIDEO)

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Pas rënies nga kategoria të skuadrës së tyre, tifozët futen në fushë dhe godasin lojtarët (VIDEO)

Pas rënies nga kategoria të skuadrës së tyre, tifozët futen në fushë dhe godasin lojtarët (VIDEO)

Pas përfundimit të ndeshjes mes Debreçenit dhe Paksi, e cila u mbyll në barazim 1-1, ka ndodhur një kaos i vërtetë.

Klubi i njohur i Devreçenit ra nga kategoria si pasojë e këtij barazimi, e kjo ka sjellë një irritim të madh te tifozët.

Sapo ka përfunduar ndeshja, të gjithë lojtarët u shtrinë në tokë të mërzitur për këtë rënie nga kategoria. Tifozët të irrituar nga lojtarët, kanë pushtuar fushën e lojës, jo për t’iu dhënë kurajë, por për t’i goditur.

Advertisement

Tifozët i quajtën futbollistët shkaktarët kryesorë për rënien e skuadrës nga kategoria, e si pasojë nuk kanë nguruar t’i godasin.

Dy lojtarët Nikolla Trujiç dhe Luka Milutinoviç, pësuan disa dëmtime të mëdha. Duhej ndërhyrja e policisë, në mënyrë që tifozët të shpërndaheshin dhe të largoheshin nga fusha e lojës.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy