Polemika të mëdha në Torino/ Juventus barazon në minutën e 95, dy të kuq për Bolonjën

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Polemika të mëdha në Torino/ Juventus barazon në minutën e 95, dy të kuq për Bolonjën

Tension dhe shumë polemika për një barazim 1 me 1 mes Juventusit dhe Bolonjës, në Torino, rezultat që I prish shumë punë bardhezinjve.

Skuadra e alegrit shpëtoi nga humbja vetëm në shtesë ndërsa Bolonja luati me 9 lojtarë për më shumë se 15 minuta lojë në fund. Rikthimi I legjendes Del Piero në stadium pas shumë vitesh mungese nuk I solli fat vendasve të cilët ndonëse ishin më kërkues nuk shënuan dot në pjesën e parë.

Advertisement

Vlahovic me kokë dhe Dybala e Danila nga distanca provuan të rrezikojnë portën e Skorupskit por pa rezultat.

Shumë më e ndezur dhe me e fortë pjesa e dytë. Nattyrisht kjo edhe për merite te miqve të cilët patën një rast ideal në fillim me Arnautovic për të realizuar. I shpejte reagimi i Juventusit që humbi një mundesi ideale me Moratën dhe Rabiot. Mirëpo ai që pvendos të ngjitet në kateder është Arnautovic I cili i asistuar nga  Soriano, përfiton nga vendosja e gabuar e mbrojtjes vendase dhe shënon për Bolonjën.

Advertisement

Juventus shtyn përpara dhe fillimisht godidet shtyllen mem Danilon pastaj de Ligt nuk mposht dot Skorupskin.

Në të 82 episodi që tensionon ndeshjen. Morata rrezohet në hyrje të zonës nga Somaro.

Advertisement

Gjyqtari kejon avantazh  dhe kuadrado godet shtyllen. Ndërhyn sistemi VAR dhe gjyqtari Saki jep faull në hyrje të zonës dhe karton të kuq për Somaro.

Reagimi i Geri Medel është i ashpër dhe gjqyatri nuk e kursen duke e ndeshkuar me dy kartona të verdhe, cka bën që Bolonja ta luajë pjesën e mbetur me 9 lojtarë,. Në minutën e 5 shtesë nga 9 të tilla që u dhanë Vlahovic con në rrejte një veprim akrobatik të Moratës.

Advertisement

Juventus me pikët e lëna lan duart ntga ceshtja e titullit dhe tani duhet të ruajë vendin e 4 sidomos nga Roma e cila luan të hënën me Napolin.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy