Reali poshtërohet, Man.City gjen finalen e Champions League

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Reali poshtërohet, Man.City gjen finalen e Champions League

Manchester City siguroi finalen e dyte ne histori te champions leaguen pasi eleminoi Realin.

Fitorja 4 me 0 dhe rastet e krijuara ishin deshmi e superioritetit anglez ndryshe nga ndeshja  e pare ku dueli u mbyll 1 me 1.

Kete here golat u shenuan nga Bernardo Silva ne dy raste, nje autogol i Militaos dhe goli ne fund i Julian Alvares.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy