Rregulli i rreptë që duhet të ndjekë Zinedine Zidane nëse bëhet trajner i Bayern Munich

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Rregulli i rreptë që duhet të ndjekë Zinedine Zidane nëse bëhet trajner i Bayern Munich

Zinedine Zidane do të duhet të ndjekë një rregull të rreptë të makinës që i jepet në posedim nëse do të bëhet trajneri i ri i Bayern Munich.

Ish-mesfushori ka mbetur pa punë që kur u largua për herë të dytë nga gjiganti spanjoll Real Madrid në vitin 2021.

Që nga largimi nga Madridi, 51-vjeçari ka qenë i lidhur me një mori klubesh të ndryshme, duke përfshirë Manchester United, Liverpool dhe Paris Saint Germain.

Tani, siç raportohet nga gazeta spanjolle Mundo Deportivo, Zidane mund të jetë ai që do të zëvendësojë Thomas Tuchel në klubin bavarez.

Advertisement

Tuchel do të largohet nga Bayerni kur të mbyllet sezoni 23/24 pasi ata humbën titullin e Bundesligës, me Bayer Leverkusen që i dha fund dominimit të tyre.

Nëse Zidane do t’i bashkohet Bayernit si trajner i tyre i ri, ai do të duhet të ndjekë një rregull të rreptë të makinës që i jepet nga klubi.

Bayern dhe Audi kanë një partneritet të gjatë, me prodhuesit gjermanë të makinave që zotërojnë gjithashtu 8.33 për qind të aksioneve në klub.

Si pjesë e marrëveshjes së tyre, besohet se lojtarëve dhe stafit të Bayernit u jepet një makinë kompanie nga Audi në një traditë që vazhdon që nga viti 2002.

Advertisement

Pritet që anëtarët e skuadrës të shkojnë nga shtëpia në bazën stërvitore të klubit me automjetet e tyre Audi, si dhe me ndeshje dhe aktivitete të tjera të lidhura me klubin.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy