VIDEO/ Tifozët kuqezi “pushtojnë” Dortmundin, “Mora Fjalë” oshëtin në çdo shesh e rrugë të qytetit gjerman

Pinterest LinkedIn Tumblr +
VIDEO/ Tifozët kuqezi “pushtojnë” Dortmundin, “Mora Fjalë” oshëtin në çdo shesh e rrugë të qytetit gjerman

Prej më shumë se 48 orësh mijëra tifozë shqiptarë nga Shqipëria, Kosova, Maqedonia e Veriut dhe nge gjithë diaspora kanë “pushtuar” rrugët e Dortmundit.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vizion Plus (@vizionplustv)

Advertisement

Gjatë gjithë ditës së sotme Dortmundi ka qenë i veshur kuq e zi. Siç shihet edhe në video jo vetëm simbolet shqiptare, por edhe këngët patriotike oshëtijnë në çdo cep të qytetit gjerman.

Në sfond dëgjohet kënga “Mora Fjalë”, kushtuar legjendarit Adem Jashari, këngë e cila ka shoqëruar kombëtaren shqiptare në çdo ndeshje.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy