Hakohet kompania gjigante e lojërave, vidhen të dhëna të vlefshme

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Hakerët kanë vjedhur informacione të vlefshme nga prodhuesi i njohur i lojërave “Electronic Arts”, ka njoftuar kompania.

Sulmuesit pretendohet se kanë shkarkuar kodin burimor për lojërat si “FIFA 21” dhe për motorin e lojërave në pronësinë e “FrostBite” e përdorur si bazë për lojëra të profilit të lartë.

Lajmi për hakimin u raportua së pari nga faqja…

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy