Mbetjet nga raketa kineze kthehen përsëri në Tokë

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mbetjet e raketave kineze janë përplasur në Tokë, mbi oqeanin Indian dhe Paqësor, thonë zyrtarët amerikanë dhe kinezë.

Agjencia hapësinore e Kinës tha se shumica e mbetjeve të 5 Marsit janë djegur në atmosferë, duke identifikuar Detin Sulu në Paqësor si vendndodhjen e rihyrjes, raportoi BBC të dielën.

Më herët, ekspertët e hapësirës kanë thënë se…

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy