Emri/ Zgjidhet drejtoresha e re e Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Emri/ Zgjidhet drejtoresha e re e Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit

Abigela Voshtina do të jetë drejtuesja e re e Teatrit kombëtar të operës dhe baletiti.

Sipas burimeve, Voshtina, e cila deri më tani ishte drejtuese artistike e këtij institucioni është zgjedhur si drejtuese nga qeveria në mbledhjen e kësaj të mërkure.

Advertisement

Abigela ishte një nga shtatë kandidatët për këtë post dhe do të pasojë në këtë detyrë Zana Çelën për katër vitet e ardhshme. Kjo e fundit prej dy mandatesh drejtonte TKOB-n, dhe rikandidoi sërish për një mandat të tretë.

Ndërkohë që pas pak pritet të zbardhet i plotë dhe vendimi i qeverisë.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy