Konkurrenti surprizon me këngën e Françesk Radit/ Emocionohet Rozana: Ngrihem në këmbë për artin e tij

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Konkurrenti surprizon me këngën e Françesk Radit/ Emocionohet Rozana: Ngrihem në këmbë për artin e tij

Mes emocionesh dhe surprizash u mbyll edhe mbrëmja e tetë e “Gjeniut të Madh”, në ekranin e Vizion Plus. Këngët e konkurrentëve emocionojnë herë pas here jurinë duke shkaktuar dhe diskutime mes tyre. Një ndër to ishte dhe përballja mes Ajet Tozharakut dhe Shkëlzen Bykut në natën e tetë të spektaklit. Shkëlzeni zgjodhi të vinte këtë javë me këngë të Françesk Radin.

 

Mjaftuan notat e para për të emocionuar këngëtaren Rozana Radi. Mes emocionesh të forta ajo tha se do të ngrihet gjithmonë në këmbë për artit e një artisti të madh, si Françesk Radi.

 

Advertisement

 

“Unë e kam të detyruar të ngrihem në këmbë për të gjithë atë që i ka dhënë Françesk Radi muzikës shqiptare. Të dyja këngët kishin probleme, por për atë që Franko i ka dhënë muzikës shqiptare une e kam të detyruar dhe e shijova pafund sepse mu duk në një farë mënyre sikur ishte Franko këtu”, tha këngëtarja.

 

Edhe në mbrëmjen e tetë të spektaklit, juria ndoqi të njëjtën formulë eliminimi. Secili prej anëtarëve zgjodhi konkurrentët, që do të vijojnë garën në javët në vijim.

Advertisement

 

Në sfidë mbetën Ajeti dhe Shkëlzeni. Përballje, e cila i ndau votat e jurisë në dy pjesë, duke mos eliminuar asnjë prej djemve, por duke i çuar në balotazh.

 

Ndaj automatikisht Shkëlzeni dhe Ajeti do të nisin natën e nëntë të spektaklit, ku njëri prej tyre do të duhet ta ndërpresë garën.

Advertisement

 

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy