Horror në një familje/ Prindërit drogojnë dhe therin djalin e tyre

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Regjisori londinez me prejardhje iraniane, Babak Hormandin është vrarë brutalisht nga prindërit e tij.

Krimi u pranua nga babai i 47-vjeçarit, i cili rrëfeu para hetuesve detaje të tmerrshme.

Advertisement

“Për shkak të mosmarrëveshjes që kishim, unë e drogova atë të dielën në mëngjes dhe e godita me thikë.”

Krimi është justifikuar si “vrasje nderi”. Mediat britanike raportojnë se shkaku i konfliktit mes tyre ishte bërë fakti Hormandin që nuk ishte martuar ende.

Advertisement

Autoritetet kanë gjetur pjesët e trupit të tij në qese të mbeturinave dhe në një çantë. I moshuari është arrestuar së bashku me gruan. Edhe kjo e fundit mori pjesë në vrasjen e të birit.

Babai vrasës gjithashtu pranuoi se tri vite më parë kishte mbytur edhe të bijën së bashku me dhëndrin “për nder”.

Advertisement

Hormandin, i cili jetonte prej shumë vitesh në Londër, u kthye në Iran për t’iu dhënë mësim studentëve të kinemasë.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy