Pas paralajmërimit të ambasadores Kim, reagon edhe Soreca: Nuk është koha për të rihapur debate

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ambasadori i Bashkimit Evropian në vendin tonë, Luigi Soreca, ka deklaruar se tani nuk është koha “për të rihapur debate, por të përforcohet efikasiteti i reformës dhe burimet në shërbim të saj”.

“Implementimi i Reformës në Drejtësi vazhdon dhe duhet të ruhet vijimësia e tij. Nuk është koha për të rihapur debate, por të përforcohet efikasiteti i reformës dhe burimet në shërbim të saj.

Për të sjellë një drejtësi të pavarur që e meritojnë qytetarët shqiptarë dhe për të çuar përpara Shqipërinë në rrugën e saj të integrimit evropian”, shkroi Soreca në Twitter.

Reagimi i tij vjen pas deklaratës së fortë të ambasadores amerikane, Yuri Kim.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy