Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe i nxehtë. Në disa pjesë të vendit do të ketë vranësira mesatare dhe do të fryjë erë nga drejtimi jugor.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 12 deri 21 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 28 deri 38 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme moti pritet të jetë me diell dhe i nxehtë. Gjatë fundjavës meteorologët parashohin reshje të shiut./Telegrafi/

Moti sot në Maqedoninë e Veriut shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy