Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Pasdite do të ketë kushte për reshje të shiut, si dhe do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi perëndimor.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 7 deri 12 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 22 deri 30 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme moti pritet të jetë me diell, ndërsa do të ketë edhe kushte për reshje të shiut në disa vende./Telegrafi/

Moti sot në Maqedoninë e Veriut shkruan Telegrafi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy