Të afërmit e viktimave në aksidentin me autobusin do të mund të hynë në Bullgari pa dokumente për COVID-19

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Në Republikën e Bullgarisë do të lejohet hyrja për familjarët e viktimave në aksidnetin tragjik pa dallim nëse posedojnë dokument lidhur me masat për mborjtje nga pandemia e coronavirusit.

Qendra Koordinative Nacionale e Bullgarisë njoftoi se autoritetet kufitare të Bullgarisë morën vendim për ndryshimin e protokollit për hyrje në Republikën e Maqedonisë së Veriut.

Shumë familjarë ndodhen në spitali në Sofje dhe thonë se nuk ka asnjë informacion për viktimat.

Ndryshe, në aksidentin tragjik në Bullgari humbën jetën 45 persona dhe 7 të tjerë mbetën të lënduar./Telegrafi/

Advertisement

Të afërmit e viktimave në aksidentin me autobusin do të mund të hynë në Bullgari pa dokumente për COVID-19 shkruan Telegrafi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy