Çfarë po ndodh?/ FNSH dhe “Shqiponjat” zbarkojnë në Sarandë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Çfarë po ndodh?/ FNSH dhe “Shqiponjat” zbarkojnë në Sarandë

Mbrëmjen e sotme FNSH dhe Shqiponjat kanë zbarkuar në qytetin e Sarandës, ku kanë ngritur disa postoblloqe në hyrje dhe dalje të qytetit.

Aksioni në fjalë ka nisur që prej mesditës së sotme, ndërsa vijon ende. Deri tani bëhet me dije se nga kontrolli i ushtuar nga forcat Shqiponja dhe FNSH në vendin e quajtur Ura e Kranesë u kap një i ri nga Gjirokastra të cilit iu gjetën disa doza me lëndë narkotike.

Advertisement

Postblloqet vazhdojnë për kapjen e personave të armatosur, apo të shpallur në kërkim./CNA.al

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy