Durrësi “rozë” edhe në Këshillin Bashkiak

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Durrësi “rozë” edhe në Këshillin Bashkiak

Partia Socialiste po shkon drejt krijimit të një mazhorance dërrmuese edhe në Këshillin Bashkiak të Durrësit.

 

Ndonëse sipas KQZ janë numëruar 2/3 e kutive, duket qartë trendi I votave në favor të Partisë Socialiste e cila ka marrë deri më tani 51.31% të votave.

 

Advertisement

Të përkthyera në mandate do të thotë që PS ka deri tani 29 vende në këshillin bashkiak nga 51 në total, pra një shumice e konsiderueshme.

 

“Bashkë Fitojmë” ka marrë 13 vende në parlamentin lokal të Durrësit, votë shumë më e ulet në raport me mbështetjen që pati Igli Cara.

 

Advertisement

Partia Demokratike ka mafrrë 5 këshilltare në Durrës, PAA e Agron Dukës 3 këshilltare dhe PDIU 1 tjetër.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy