Hidhet shorti për vulën e PD/ Tre gjyqtarë në Apel do të vendosin se kush do ta “gëzojë” selinë blu

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Tre ditë pas vendosjes në funksion, Gjykata e Përgjithshme e Apelit shortoi çështjen që do të vendosë se kujt do t’i përkasë logoja dhe vula e Partisë Demokratike.

 

Gjyqtarja relatore e dalë nga ky short është Elona Mihali, ndërsa dy anëtarët e tjerë të trupës gjykuese do të mbeten të pandryshuar, njëri Astrit Kalaja dhe gjyqtarja tjetër do të jetë Irida Kacerja.

 

Advertisement

I pranishëm gjatë hedhjes së shortit elektronik ishte sekretari për çështjet ligjore i grupimit të Berishës, Ivi Kaso.

 


LERTIDA BALILI

 

Advertisement

KANCELARE E GJYKATES SE APELIT

 

Të hidhet shorti për çështjet e vitit 2022.

 

Advertisement

Padia në Apel është bërë nga grupimi i Enkelejd Alibeajt, i cili i ka kërkuar gjykatës rrëzimin e vendimit të gjyqtarit të shkallës së parë Agron Zhukri, vendim i dhënë më 25 mars të vitit të kaluar, që njohu statutin dhe ndryshimet e dala nga kuvendi i Rithemelimit më 11 dhjetor të 2021.

 

Kjo është çështja më e nxehtë në prag të zgjedhjeve vendore, që do të vendosë fatin e Partisë Demokratike.

 

Advertisement

Nëse Apeli do t’i japë të drejtë ankimimit të bërë nga grupimi i Alibeajt, vula dhe logoja e partisë do t’i përkasë këtij grupimi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy