Bëni Like Struga.info në Facebook


Pezullohet edhe puna e trageteve në Vlorë; shkak përkeqësimi i motit

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Pezullohet edhe puna e trageteve në Vlorë; shkak përkeqësimi i motit

Përkeqësimi i kushteve atmosferike ka detyruar kapitenerinë e Vlorës që të pezullojë këtë të martë edhe nisjen e trageteve drejt Brindisit dhe anasjelltas.

 

Për shkak të erës së fortë dhe dallgëve të mëdha, tragetet do të qëndrojnë në radhe pasi rrezikojnë të përplasen me kalatat e portit nëse ankorohen.

 

Advertisement

Ndërkohë në Durrës lundrimi drejt brigjeve italiane vijon normalisht.

 

Si në portin e Vlorës ashtu dhe në atë të Durrësit, u është ndaluar dalja në det mjeteve të vogla lundruese dhe anijeve të peshkimit deri në datë 19 janar.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy