Sot finalja e Miss Albania & Kosovo/ Vizion Plus dhe Klan Kosova sjellin spektaklin e bukurisë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Sot finalja e Miss Albania & Kosovo/ Vizion Plus dhe Klan Kosova sjellin spektaklin e bukurisë

Pas mbrëmjes gjysmëfinale të Miss Universe Albania and Kosovo transmetuar ne Vizion Plus, eventi me i rendesishem i bukurise zbulon sot me te bukuren e Shqiperise dhe Kosoves per vitin 2021 ne nje mbremje gala.

 

28 vajzat pjesemarrese u prezantuan mbremjen e djeshme, nga te cilat vetem 16 do te vazhdojne sot garen per kuroren e Miss Universe. Por mbremja rezervoi supriza dhe cmime per konkurrentet.

 

Advertisement

Miss Bikini – Anelisa Saliaj

Miss Social Media – Viola Elezaj

Miss Fotozhenia – Klea Metaliu

Miss Eleganca – Sara Domi

Advertisement

Miss Best Model –  Dejsi Demaj

Miss Produksioni – Denada Doda

 

Një ndër ngjarjet më të rëndësishme të vitit do të vazhdoje te mbajë të mbërthyer shikuesit e Vizion Plus e Klan Kosovës.

Advertisement

 

Nën prezantimin e Ardit Roshit dhe dy bukurosheve Cindy Marina e Françeska Jaçe, dhe pjesemarrje e yjeve te muzikes shqiptare si Dafina Zeqiri, Alban Skenderaj, Anxhela Peristeri, Redon Makashi, Kamela Islamaj mbrëmja e sotme premton një spektakël plot surpriza dhe emocione.

 

Prej disa javësh, bukuroshet nga Shqipëria e Kosova kanë bërë përgatitje për të shkëlqyer në netët e mëdha, duke synuar kurorën, me të cilën do të përfaqësohen në skenën ndërkombëtare.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy