“Tempulli”/ Gjykata lë në burg 11 të arrestuarit në Korçë (EMRAT)

Pinterest LinkedIn Tumblr +
“Tempulli”/ Gjykata lë në burg 11 të arrestuarit në Korçë (EMRAT)

Gjykata e Korçës ka lënë në burg pa afat 11 të ndaluarit vetëm pak ditë më parë në kuadër të operacioni “Tempulli”.

 

Pjesa më e madhe e tyre ka deklaruar se janë përdorues të lëndëve narkotike dhe sasinë e vogël që u është gjetur e kanë patur për përdorim vetjak ndërsa një pjesë e tyre nuk kanë pranuar akuzat e ngritura nga prokuroria.

 

Advertisement

Për prokurorinë ka prova të mjaftueshme që fajësojnë të 11 të ndaluarit për t’i mbajtur pas hekurave deri në përfundim të hetimit.

 

Një ditë më parë gjykata e Korçës ka lënë në burg pa afat edhe 10 të arrestuar të tjerë ndërkohë që 4 shtetas janë arrestuar pak ditë më parë për të njëjtën vepër penale. Policia ka bërë me dije se edhe 5 shtetas të tjerë janë në kërkim policor.

 

Advertisement

Urdhera ndalimi :

 

Leonard Dervishllari
Dhimiter Buli
Endrit Afesllari
Naum Cobani
Erion Bardho
Andrea Barmashi
Marko Ziko
Klavio Prishtina
Dorian Beçka
Arjan Zengo
Denis Potgorija

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy