Trazirat në protestë/ “Shqiponjat” shoqërojnë të rinjtë në Elbasan: Çfarë bëra…?

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Trazirat në protestë/ “Shqiponjat” shoqërojnë të rinjtë në Elbasan: Çfarë bëra…?

Shoqërime ka pasur edhe në Elbasan. Gjatë protestës që u zhvillua këtë të mërkurë, efektivët e policisë kanë dërguar në Komisariatdisa të rinj.

Teksa futej në furgonin e policisë, njëri prej protestuesve dëgjohet të thotë: “Ça bona? Unë s’bëra gjë…”

Prej katër ditësh janë zhvilluar protesta në disa qytete për shkak të vrasjes së Klodian Rashës. Pas dorëheqjës së Sandër Lleshajt nga ministri i Brendshëm, ata kërkojnë largimin e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë Ardian Veliu dhe reformim të gjithë policisë.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy