Varhelyi takohet me ministrin Hasani: Shqipëria, progres në reformat në lidhje me anëtarësimin në BE

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Varhelyi takohet me ministrin Hasani: Shqipëria, progres në reformat në lidhje me anëtarësimin në BE

Komisioneri i BE për Fqinjësinë dhe Zgjerimin, Oliver Varhelyi, ka ndarë foto nga takimi me ministrin e Jashtëm, Igli Hasani. Varhelyi shkruan se Shqipëria ka bërë progres në reformat e ndjekura si pjesë e rrugës drejt anëtarësimit në BE.

 

“Shqipëria, si vend negociues, ka vazhduar të bëjë progres në reformat në lidhje me BE-në. Takoi ministrin Igli Hasani, në margjinën e Ministrave BE-Ballkani Perëndimor për të diskutuar hapat e ardhshëm”, shkruan ai.

 

Advertisement

Komisioneri i BE për Fqinjësinë dhe Zgjerimin thekson se synimi mbetet që negociatat e anëtarësimit për Klasterin e Parë të hapen deri në fund të këtij viti.

 

“Synimi ynë është që deri në fund të këtij viti të hapim negociatat e anëtarësimit për Klasterin e Parë”, përfundon ai.

 

Advertisement

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy